ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

שיננית בראשון לציון

למרות השם בעל הקונוטציה הנשית, לימודי שיננית מתאימים הן לנשים והן לגברים, ואכן, בשנים האחרונות, עם התגברות המודעות לחשיבות השמירה על היגיינת הפה ועל מעקב תכוף ומסודר אחר מצב החניכיים בפרט והשיניים בכלל, גברה גם הנהירה הציבורית והתודעה הכללית כלפי ביקורים אצל שיננית וכלפי המקצוע הזה, כחלק אינטגראלי וחשוב בעולם רפואת השיניים המשמרת והמונעת.

חלק חשוב ומהותי מתפקידיה של שיננית הוא לסייע בחינוך ובלימוד רזי השמירה על היגיינת פה נכונה ולהוות את החוט המקשר בין המטופל לרופא השיניים, אשר במקצועו מוכשר לפתור בעיות חניכיים ושיניים שאותן לא הצליחה השיננית למנוע או לסכל. המקצוע, ככלל, נקרא "שיננות", והוא כולל בתוכו עולם מקיף ושלם של סוגי רפואת שיניים, הכשרה בדרכי הנחיה ולימוד של טיפול נכון בחניכיים ובפה וכן יכולות פרא רפואיות בתחומי ידע רבים הקשורים לפריודונטיה, צילומי שיניים ועוד.

ביקור קבוע ותקופתי אצל שיננית הינו מומלץ בחום, גם אם נדמה כי לא חל שום שינוי ושום אינדיקציה לכך לא נראית לעין. פעמים רבות תהליכי נסיגת חניכיים ובעיות חניכיים הם איטיים וכמעט לא מורגשים לעין בלתי מיומנת ומקצועית, אך כאשר הם מתפרצים, קשה מאוד לסכל אותם ולמנוע את הישנותם. איתור מוקדם, היכול להתבצע באמצעות טיפול שיננית, יכול למנוע את המצב הזה ולשמר מצב תקין ונורמטיבי לאורך שנים ארוכות.