ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

צילומים דנטאליים

המצלמה חושפת שיניים
כלי מרכזי, של כל רופא שיניים מקצועי ואיכותי, לביצוע תפקידו נאמנה הוא הכלי של צילומים דנטאליים. באמצעות אותם צילומים דנטאליים מתאפשר לרופא להתבונן בפה המטופל לעומק ולהבחין גם בניואנסים נסתרים וזעירים, אשר לא היו יכולים להתגלות בעין בלתי מזוינת, ותהיה זו העין המקצועית והמוכשרת ביותר בתחום הרפואה הדנטאלית.

קיימים סוגים רבים של צילומים דנטאליים, והשונות ביניהם נובעת מהצרכים שאותם הם מספקים למטפל, מהיקף עומק הצילום והמרחב שאליו הם יכולים להגיע, מעלותם ומהמכשור הטכנולוגי הנדרש על מנת לבצע אותם נכון וכראוי.

שיטת צילום אחת היא הצילום הפנוראמי, שהוא הבסיסי והנפוץ ביותר בקרב מטופלי מרפאות השיניים ובקרב רופאי השיניים. שיטה נוספת היא צילום הסטאטוס ושיטה אפשרית נוספת היא צילום הנשך. ישנם צילומים דנטאליים מורכבים יותר המספקים מבט עמוק וחודר יותר אל פנים הלסת והשיניים, דוגמת צילומי סי טי ו-M.R.I, והם יעילים מאוד, מצד אחד, לאיתור כשלים, בעיות ופגמים עמוקים וכמעט בלתי נראים, ולעומת זאת, הם מחייבים הקרנה די מאסיבית של רנטגן למטופל, דבר שאינו בריא, וכאשר הוא נעשה במשך זמן ארוך או בעוצמה גבוהה מדי, יכול להיות אפילו מסוכן וגורם נזק מתמשך.

ניתן לומר, בוודאות די מלאה, כי למרות שרופאי שיניים, בעיקר המקצועיים והמנוסים שבהם, יכולים לטפל בפה בעייתי גם ללא צורך בסט צילומים דנטאליים, הרי שבעזרתם כל הליך הטיפול משתפר לאין ערוך, מקל על הצד המטפל כמו גם על הצד המטופל והופך גם הליך מורכב וסבוך להרבה יותר פשוט ומהיר, לשמחת כל הצדדים המעורבים בדבר.