ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

צילום שיניים פנורמי 

נוף שכדאי לראות אותו
עד כמה שרופא השיניים שלכם יהיה חד אבחנה ובעל ראייה אבסולוטית, דבר לא ישווה ליכולת של תצלומי פנים הפה לחשוף בעיות, ליקויים, דלקות, חורים ועששת. באמצעות צילום פנוראמי, המאפשר שיקוף מלא של מצב הלוע ופנים הפה, כולל השיניים הגלויות והנסתרות לעין, הלסתות, החניכיים ושיני הבינה, יכול רופא השיניים לאתר, בקלות יתרה, כל ליקוי ובעיה ובכך לאפשר את פתרונם המהיר, היעיל והאפקטיבי.

צילום פנוראמי נעשה, עד כמה שהדבר מפתיע, באמצעות מצלמה חיצונית ולא בעזרת מכשיר צילום המוכנס אל תוך הפה. המצלמה נעה, ברציפות, סביב פני המטופל ומצלמת כל צד וכל אזור שאותם מתכוון הרופא לבדוק ובהם הוא עתיד לטפל. באמצעות המידע המופק מאותו צילום פנוראמי יכול רופא השיניים לתכנן, בפרוטרוט ובמדויק, את פרוצדורת הטיפול, ויהיה מורכב ככל שיהיה. בנוסף לחשיבות הרפואית והמקצועית של צילום פנוראמי של השיניים, משמשים הצילומים גם כאמצעי זיהוי במעבדות לזיהוי פלילי, במידה ונמצא אדם אלמוני ללא תעודות או מסמכים מזהים.

סוג הצילום הזה, צילום פנוראמי, הוא הצילום הבסיסי ביותר מכל אלו האפשריים בעולם רפואת השיניים, ומטופלים רבים, במיוחד אלו המגיעים בפעם הראשונה למרפאת שיניים, מונחים לבצע סט צילומים ראשוני על מנת לאפשר לרופא ללמוד את מבנה הפה שלהם ולהכיר את המצב הדנטאלי הבסיסי שלהם. ישנם סוגי צילום דנטאלי נוספים כגון צילום סטאטוס פריאפיקלי המשמש לשיקוף השיניים והחניכיים, צילומי נשך המשמשים לשיקוף מצב סגירת השיניים והמרווחים ביניהן, צילום צפלומטרי המשמש לצרכי רפואה אורתודנטית בעיקר ולצרכים אסתטיים וצילום סי טי המשמש לבניית תוכניות טיפול מורכבות יותר.