ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

כאבי שיניים

מבין כל התחלואים והסבל היכולים להיגרם באזורים שונים בגוף שלנו, אפשר לומר כי כאבי שיניים הם מהמטרידים ומהכואבים במיוחד. כאשר רובנו המוחלט חווה כל סוג של כאבי שיניים הרי שהדבר מתבטא בשיתוק מהיר של כל היכולות האופרטיביות שלנו לבצע, לחשוב ולהתנהל, בתחושה של כאב חד בפנים, באוזניים ובראש ובמילים אחרות, כאבי שיניים הם מה שאנו יכולים לכנות כאבים משתקים ומפלחים.

כאבים בשן יכולים להיגרם ממספר סיבות שהמרכזיות שבהן הן תולדה של גורם דלקתי פנימי כלשהו כמו עששת, דלקת חניכיים, זיהום וכיוצא באלו, חלקן בלתי ניתנות לשליטה כמו צמיחת שיני בינה וחלקן תוצאה של אירוע טראומתי כמו חבלה, מכה או נזק חיצוני ללסת או לשיניים.

במקרים מסוימים, כאבי שיניים יכולים להיות סימפטום לבעיות קרדיולוגיות רפואיות חמורות יותר כמו תעוקת לב או אוטם שריר הלב בגלל העצבים וכלי הדם הנמצאים בתעלות ובשורשי השיניים ואיתותי הכאב הם סימן לפעילות לקויה של מחזור הדם.

מומלץ להתחיל ולבצע בדיקות שיניים ומעקב כבר בגיל צעיר, בו השיניים מתחילות לבקוע וככל שבעיות וכשלים בפעילות הפה והחניכיים יתגלו בגיל מוקדם יותר, כך יוכלו רופאי השיניים לתקן, לשקם ולשפר את מה שנדרש. במקרה של כאבי שיניים ראשוניים, שהולכים ומתגברים, מוטב להקדים ולפנות לבדיקה דנטאלית בכדי למנוע מצב של התפתחות ונזק מתמשכים העלולים להוביל לטיפולי שורש, עקירות או צורך בניתוחי חניכיים מורכבים.