ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

השתלת שיניים בסדציה

השתלת שיניים הפכה לפתרון מקובל במקרה של שיניים חסרות או נושרות. אחת הדרכים לבצע את החדרת השתלים היא באמצעות סדציה כלומר באמצעות הרדמה וטשטוש. הפרוצדורה הזו נועדה לאנשים שמתקשים להתמודד עם השתלה רגילה מטעמי כאב, חוסר נוחות ופחד, ולכן דוחים את מועד ביצוע הטיפול ועלולים לגרום לעצמם כאבים ונזקים נוספים. מדובר בסוגים שונים של טיפולים, מהקל אל הכבד, גם סתימות פשוטות יחסית וגם טיפולי שורש והשתלות. טיפול כזה הינו מורכב ודורש שני רופאים כלומר נוכחות רופא מרדים לצד רופא השיניים המטפל. הרופא המרדים יודע לבצע את ההרדמה והוא מומחה למערכות הנשימה ויודע להביא אותן לפעילות נמוכה הנדרשת לצורך הרדמה. אין לקבל מצב שבו רופא השיניים מבצע את ההרדמה בעצמו שכן יכולות להיות לו תוצאות הרסניות. יותר אנשים פונים בימינו לטיפולי שיניים, גם בשל שיקולים אסתטיים.   

למי מתאים טיפול בסדציה
טיפול בסדציה מתאים במיוחד לאנשים שנמנעים מטיפולי שיניים בשל מגוון סיבות: אחת מהן היא חרדה המכונה "חרדה דנטלית", אחרת היא סירוב לשתף פעולה עם הרופא בשל סיבות התנהגותיות שונות, או הפרעות מוטוריות. יש גם מטופלים הסובלים מאלרגיה לחומרי ההרדמה  המקומית של רופא השיניים שמשמשים בטיפולים שונים. סיבה נוספת היא בעיות רפואיות אחרות ותפקוד חלקי. לכל אלה מתאימה הרדמה כללית במהלך הטיפול בסדציה ולכן פתרון זה יאפשר להם לטפל בצרכי השיניים שלהם ללא הפרעה וימנע חוסר נעימות רבה בהמשך.

כיצד הטיפול מתבצע בפועל
הטיפול בסדציה מתבצע באמצעות רופא שיניים רגיל ורופא מרדים שמשגיח על הטיפול. תפקידו של המרדים הינו לוודא שמצבו של המטופל נותר יציב ואינו מידרדר בזמן הטיפול. אז נכנס רופא השיניים לתמונה ומבצע את תפקידו,  ובסוף הטיפול מחזיר הרופא המרדים את המטופל להכרה מלאה. טיפול כזה דורש מהמטופל להמתין במרפאה מספר שעות לאחר סיומו ותחת השגחה. ברוב המקרים המטופל משתחרר לביתו עוד באותו יום. היתרון המרכזי של הסדיציה הוא האפשרות לפתור את הבעיה הדנטלית בטיפול אחד ולהימנע מעיכובים מיותרים ומכאבים ואי נעימויות למטופל.