ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

השתלת שיניים בטשטוש

חלק מאיתנו סובלים מחרדה לקראת הביקור אצל רופא השיניים, ולכן נוטים לעתים להזניח את הטיפול בשיניים ובפה. הימנעות מטיפול נאות, צחצוח ראוי ובדיקות תקופתיות עלולה לגרום לנזק בריאותי חמור וכמובן לעלות ביוקר בשעת הצורך. כמו כן, לעתים האינטראקציה עם רופא השיניים אינה טובה ומסיבות שונות אנו חשים סבל רב לפני ואחרי הטיפול. אנשים שונים סובלים מבעיות שונות שגורמות לחרדה מרופא שיניים, ביניהן ליקויים מוטוריים, אלרגיות ועוד. כדי לדלג על החוויה הלא נעימה אבל להבטיח טיפול שיניים נאות, אפשר לבצע את הפעולות השונות כמו השתלת שיניים  בטשטוש כלומר תוך הרדמה מלאה ולא רק מקומית כנהוג במרפאות הרגילות. רבים מהמטופלים יעדיפו הרדמה מלאה כדי למנוע את החוויות הבלתי נעימות הכרוכות מבחינתם בטיפול השיניים. מדובר גם על טיפולים פשוטים כמו סתימות וגם על מורכבים יותר כמו טיפולי שורש. חרדה מרופא שיניים היא תופעה כללית וקיימת בקרב כ-10 אחוז מהאוכלוסיה.

מהו גז צחוק?
אחד מאמצעי הטשטוש היעילים ביותר הוא גז צחוק. גז צחוק מורכב  מחמצן דו חנקני, כלומר שני אטומי חנקן על כל אטום חמצן. הגז נמצא גם באוויר אבל בכמויות קטנות מאוד. הטיפול בגז צחוק ייעשה רק על ידי רופא שמתמחה בכך, ואין די בניסיון ברפואת שיניים בלבד. גז הצחוק יוכנס לגוף באמצעות מסיכה ולכן השימוש בו אינו מתאים למטופל עם אף סתום. הטיפול נחשב בטיחותי במיוחד וללא סיבוכים מיותרים. הוא ידוע כגורם תחושה קלה של ריחוף. הגז נחשב גם לגורם תחושת אופוריה.

איזה סוגי טיפול מתאימים להרדמה כללית?
למעשה כל סוגי הטיפול מתאימים לביצוע תחת הרדמה כללית, בנוכחות רופא השיניים והרופא המרדים כמובן. בין הטיפולים ניתן למנות סתימות רגילות, סתימות לבנות, ניקוי אבנית, עקירות, מבנים, וכן גשרים וכתרים. היתרון הגדול של ההרדמה הכללית היא שהטיפולים מסתיימים ביום אחד והמטופל משוחרר לביתו בדרך כלל כעבור מספר שעות. חשוב לציין שלפני אישור הטיפול יש לבצע מספר בדיקות דם ובדיקות נוספות אשר מאשרות כי המטופל רשאי לעבור טיפול בהרדמה.