ראשון לציון, ז'בוטינסקי 65 | 9560260 03 | 9560260 03

הדרכה דנטאלית

אין הכרח להיות איש מקצוע בתחום רפואת השיניים על מנת להעביר הלאה, לילדים ולמבוגרים, רזי הדרכה דנטאלית בסיסיים. כל אחד ואחת מאיתנו, יש לשער, מבין את חשיבות נושא צחצוח השיניים הקבוע, את מהות השמירה על היגיינת הפה ואת המשמעויות הנלוות, הישירות והעקיפות, העלולות להתרחש ללא הקפדה, קלה כחמורה, על האלמנטים הבסיסיים האלו של צחצוח שיניים נכון ומסודר, שימוש בחוט דנטאלי וביקורים קבועים אצל שיננית ואצל רופא שיניים מלווה ומאבחן.

עם זאת, רבים מאיתנו, גם אם אנו חשים כי יש לנו ידע מצטבר ונכון היכול לסייע לנו להעביר הדרכה דנטאלית, אפילו בסיסית, הלאה, מעדיפים ומבכרים להשאיר זאת בידיהם של אנשי מקצוע בתחום השיננות, אשר בהשכלתם ובהכשרתם המקצועית מיומנים יותר בדרכי העברת הדרכה דנטאלית, עמידה על הנקודות החשובות ביותר ושימת הדגש על הנקודות הקריטיות יותר, וזאת תוך כדי ביצוע פעולות שימור, מניעה וטיפול ברבדים של אבנית וחיידקים שהצטברו למרות הצחצוח והפעולות האישיות.

אלמנט נוסף, שיכול להפוך את קבלת אותה הדרכה דנטאלית על ידי שיננית או רופא שיניים למשמעותית יותר עבור הילדים, הוא העובדה כי ישנם גילאים שבהם הרצון לעשות דווקא להורים ולא לשמוע בפיהם מתגבר על השכל הישר בעוד שאנשי מקצוע נראים בעיניהם כאוטוריטות מהימנות וחשובות. אין צורך להילחם בהם ובמרד גיל הנעורים אלא פשוט לאפשר לאלו שהתמחו והוכשרו בכך, להעביר הדרכה דנטאלית ואת האחריות לכך אליהם.